TOSYA TÜRK YAZARI’NIN MAKALESİNE TEKZİP VE DÜZELTME PDF Yazdır E-posta
Pazar, 05 Şubat 2012 21:11

tekzip_tgsmTosya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün sitesinde yer alan bir açıklamayı "yine" noktasın ve virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

Tosya Gençlik Hizmetleri Ve Spor Müdürümüz Bir sitenin yazarı’ nın kaleme aldığı tamamen yanlışlıklarla dolu makale için şunları söyledi:

 

Biz her türlü yanlışlığı her platform’da düzeltebilecek güce muktediriz.

 

Bir Arkadaşımın haberdar ettiği bu yazıyı okuduktan sonra, yazının ciddiye alınmayacak kadar izansız olmasından dolayı kesinlikle yazara cevap niteliği taşımayan sadece bu yazıyı okuyanların doğru bilgi sahibi olması maksadıyla bir kez daha düzeltelim bu yanlışlığı…

 

1-240 günlük süre ihalenin olduğu tarihte başlamaz yer tesliminin yapıldığı tarihte başlar.Haber yaparken yazı yazmış olmak için değil,halkı aydınlatmak için yetkili kişilerden bilgi almak gerekir.Hiç önemsemediğim bu ve benzeri yazıları bu şekilde tekzip etmek için değil ilgilenen kişileri bilgilendirmek için kaleme alıyorum.Ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen herkese her türlü bilgiyi de verebiliriz.Yazının 120+120 şeklindeki kısmı ayrı ayrı ihalelerin takvimi değil bir ihalenin toplam iş günü dür.240 günlük süre içerisinde de ilçe müdürlüğümüze teslim edilmesi gerekir.Teslim etmezse gerekli cezai müeyyideler uygulanır.Firmanın hava ve kış şartlarından dolayı 1 ay çalışmama hakkı var sözleşmeyle.Diğer teknik bilgileri merak eden herkese iletişim kurmaları halinde verebiliriz.

 

2-Yılmaz KAYMAK beyefendi isimli yorumcunun görüşlerine binaen de: Oturarak iş yapma devrinin geçtiğini,bu şekilde ancak göbek büyütenlerin ve tavukların başarıya ulaşacağını hatırlatır,ziyarete gelmek ve bilgi almak istediğinde haber vermeleri halinde her türlü iyi hal ile kendilerini ağırlayıp bilgi vereceğimizi bilmelerini istirham ediyorum.Her türlü takibatı yaptığımızı bu yorumu yapana değil yorumu okuyanlara bildirmeyi de görev addediyorum.

 

3-Yıllardır bakımsızlıktan çürümüş viraneye dönmüş salon ve stadyum için elini taşın altına koyamayanlar,proje hazırlama ve bu projeyi kabul ettirme becerisine sahip olmayan zihni ölçekleri dar ,siyasi basmakalıp beyinli bu kişileri 240 günün ardından salon açılışına bekliyorum.

 

*Spor geçmişi hakkında çok kötü izler bırakmışların yorumlarını kayda değer bulmadığımı ifade eder,”önce lafa bakarım laf mı diye sonra o lafı söyleyene bakarım adam mı “sözünü hatırlatırım.

 

Kamu Oyuna saygı ile duyrulur.


Haberi Paylaş

Yorumlar (11)add comment
Tuğrul: ...
20 senedir bu ülkede cemaat yoktu..Cemaat zekiyi beslio zekide güya çalışıo.bırakın bu ayakları
1

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Mart 27, 2012
Oy: +0
mdilek: Daha önce neredeydiniz?
Seni eleştirenler, yıllardır atıl durumda olan spor salonu ve stadyum için neden kalemlerini oynatmadılar? Herhalde, Hakan bey bu hafta ne yazayım diye düşünürken yine sen geldin aklına. Buradan bana malzeme çıkar diye düşündü. Sırf eleştirmek için, yazı yazmış olmak için klavyesine sarıldı.
Yok Tosya Bld. BAL ligindeymiş, mağdur olmuş! 6 yıldır Tosya'da görev yapıyorum, maçlara kaç kişinin gittiğini hepimiz biliyoruz, ortada mağdur olan falan yok. Burada yorum yazan insanlardan kaçı maça gitmiş insanlar? Orası sadece Tosya Bld. takımı maç yapsın diye değil, Tosya gençliği faydalansın diye inşaa edilmiş fakat miyadını doldurmuştur. Belki önümüzdeki 10 yıl boyunca gençlerimiz daha iyi şartlarda oralarda spor yapacaklar. Kaçınız hafta sonları spor salonunda çatıdan akan yağmur suları altında gençlere spor yaptırdınız? Buradan yazmak kolay, gerçekleri görün ey Tosya halkı, yoksa oturduğumuz yerde saymaya devam ederiz. İnşaat 200 gün sonra bitse ne yazar, 300 gün sonra bitse ne yazar? Bu kadar mı tahammülsüzsünüz? Ortada yapılan güzel bir iş var, yereceğinize sahip çıkın.
2

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 07, 2012
Oy: +0
FATİH_TOSYALI: ...
Tosya için çalışan bu genç arkadaşımıza destek olacağımız yerde köstek olmayalım arkadaşlar. Yapılan işleri eleştirmek kolaydır. Yıkıcı olacağımıza yapıcı olalım.
3

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 07, 2012
Oy: +0
m.ali: ...
Arkadaşlar öncelikle şu bir kaç gündür bu konu ile ilgili yazılan yazılara ve yine konu ile ilgili yapılan yorumlara bakınca büyük bir hayrete düştüğümü belirtmek isterim. Açıkçası yorumlardan yola çıkarsak Tabiri caizse tarafların ( Zeki TAŞ , Hakan ERTAŞ) yorumcular tarafından bir horoz döğüşüne hazırlandığı, alkışlamalar yapıldığı muhakkak. Ortada madem bir konu var ve tartışılması gerekiyor yeri ne internet siteleridir nede üslubu bu şekildedir.
Şimdi bir kere Hakan Bey gerçekten aydın bir kişi ve Tosya ile ilgili yapılan bütün çalışmalardan (bildiğim kadarıyla Tosya da da sürekli ikamet etmiyor.) ziyadesiyle haberdar. Ama yazdığı makalede haklı bile olsa "Yine duyum üstüne yazıyorum" (duyum :kulağa çalınan, başkalarından edinilen bilgi) demesi ve direk bir devlet kuruluşunu tamamen emin olmadan isnat ve ispatının hazır olmadığı bir anda suçlaması açıkçası şık bir durum değildir.
Bununla beraber işin muhatabı İlçe Spor Müdürünün yanlış da olsa doğru da olsa eleştiriye tahammül edememesi, kibar bir dille ortaya atılan konuyu cevaplayacağı ve halkı bu konuda aydınlatacağı halde yine tabiri caizse Ali kıran baş kesen bir şekilde, Devletin resmi internet sitesinde "Biz her türlü yanlışlığı her platform’da düzeltebilecek güce muktediriz." gibi afilli bir cümle kurarak karşılaması nahoş bir durumdur.
Birde yazmadan geçemeyeceğim bir husus da şudur ki; tekzip kelime manası olarak bazı durumlarda yanlış yapılan bir haberin muhattaplarının mağdur olması durumunda haberi yapanlar kendisini yalanlarlar. Yani spor müdürü haklı ise şayet tekzip yayınlama işi Tosya Türk sitesine gıyabında Hakan ERTAŞ Bey'e düşer. Yani kendi kendini kişi düzeltemez.
Kısacası her iki tarafında tutumunun doğru olmadığı aşikardır. İşi fazla uzatmadan, kutuplaştırmadan, kardeşlik ve dostluktan ayrılmadan çözmek en hayırlısıdır. Sonuçta ne yapılırsa yapılsın yapılacak olan ilçemizedir.
4

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 07, 2012
Oy: +1
A.Yürekli: Tahammül
"Verdiğim kadarıyla yetinin, size bunu uygun görüyorum, bu neyinize yetmiyor" anlayışıyla hükumet etme işi artık bitmiştir, Hakan Beyin yazdıklarında asla yanlış bir şey yok, BAL ligi maçlarını neden kendi sahamızda oynayamıyoruz veya kapalı spor salonu neden tamir ediliyor da daha büyük yenisai yapılmıyor yada Devlet Hastanemiz neden kapasitesi daha yüksek bir bölge hastanesi olarak yapılmıyor, bunlar yapılmadığı gibi, konuşulmasına bile tahammül yok, nedir bu tahammülsüzlük...
5

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 07, 2012
Oy: +1
Cenk Kaan: ...
Eveeeeet!!! Çooook hayretttt!!! İnanılmaz!!! Tosya ilçe Spor müdürlüğü resmi sitesinde, eğitimci bir insanın kaleminden (klavyesinden) yazılmış kamuoyu kelimesini "kamu oyu" şeklinde; platformda kelimesini sanki özel isimmiş gibi "platform'da" şeklinde birçok yanlışlıklarda dolu bilgilendirme yazısını ne kadar önemsemeliyiz???? Bence o yazıyı hemen kaldırında daha fazla rezil olmayın... İş yapmış gibi sevinmeyinde, bu tamamen rezillikten başka şey değildir...Önce cümle kurmasını becerin daha sonra da açıklama falan yapın daha açıklayıcı olur :smilies/smiley.gif)

Bir insanı eleştirirken önce kendimiz eleştiriye açık olmalıyız ve sinirlerimize hakim olmalıyız. Zira İlçe spor müdürlüğünden yapılan açıklamada "göbek büyütmek, tavuk gibi" argo sözlerin yer alması kesinlikle yakışık almaz. Makamı zedeler. Zannedersem sayın Yılmaz Kaymak buna cevap verme gereği hissetmedi. Ama ben size söyleyeyim Yılmaz Kaymak kimdir ve ne gibi spor geçmişi vardır. Yılmaz Kaymak yıllarca sporcu olarak hizmet ettiği Tosyamıza tam net olarak bilmiyorum ama 1990'lı yıllardan buna yana Tosya Altınkuşak ve Tosya Belediyespor'da görev almış, yüzlerce sporcunun yetişmesine ve Tosya'da spor aktivitelerinin devamlılığına gönül vermiş bir spor adamıdır. Bugün Kastamonu ASKF'de Eğitimi sekreterliği görevini yapmaktadır. Yani birileri kısa donla gezerken Yılmaz Kaymak yüzlercesine sporcu kimliği kazanmıştır ve spor camiasında sözü geçen bir şahsiyettir.

Gelelim cesur kalem yazarımıza,Hakan abimize... Hakan abimiz okul hayatında eğitimdeki başarılarıyla ailesini onurlandırmış, Tosyamızın adını eğitim alanında kendi döneminde duyurmuş özü sözü bir, dik durabilen kimseye eyvallahı olmayan bir şahsiyettir. Gazi Uluslararası ilişkiler master derecesi mezunu, bilgi düzeyi yüksek, girdiği PLATFORMLARDA her zaman ön plana çıkan bir bilgi bankasıdır. Zira kamuoyu kelimesini bitişik yazamayan insanlar hele hiç laf yarışına giremez IQ seviyeside yetmez. Bunların yanında ortaokul ve lise yıllarında kaleci olarak yıllarca ilçemiz takımlarına hizmet etmiştir. Tosya Belediyespor üyesi, Tosya Belediyespor logosunu çizen, her alanda olduğu gibi sportif alanda da Tosyamızın ilerlemesini isteyen Tosya sevdalısıdır. Sonradan olma değil doğuştan Tosya sevdalısıdır. Bilmem açıklayıcı oldu mu bütün bu bilgiler...

Şimdi sorarım size ey Tosya halkı:

- BAL liginde takımın var ama içerde sahasında oynayamıyor ve bir kaç akıllı BAL ligi çok mu önemli oynamasın bize ne diyebiliyor??

- Halbuki yazar takımın maddi kaybından ve yetkililerin ilgisizliğinden yakınıyor. Birileri için olmayabilir ama Tosya belediyespor'un BAL liginde olması bizleri heyecanlandırıp çıtamızı yükeltmektedir.


Bu kadar yazmışken bizden de özlü bir söz olmasa olmaz. Tosya halkı der ki: "Biz adama bakarız kendi ayakları üstünde mi durar diye, yoksa birileri maşa mı yapar diye"

Hakan abicim yazılarını ve Tosya hakkında paylaşacağın yeni düşüncelerini sabırsızlıkla bekliyoruz.... Yüreğine sağlık
6

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 07, 2012
Oy: +2
Mehdi: Ha gayret..
Hadi biraz daha gayret gösterin.. Tosyaya gelen doktorlar müdürler vb. gibi spor müdürünü de kaçırabilecekmisiniz.. Hakan bey devam yazılara.. Yorumcular ağır kalıyosunuz nerede diğerleri.. Hadi yazın bakalım.. Çabuk olun ama.. Biran önce.. Hadi Tosya el ele..
7

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 07, 2012
Oy: -1
A.Yürekli: Atasözü
Bu kadar atasözünün içinde bizim de tuzumuz bulunsun bir Tosyalı olarak.
bir Tibet atasözü "Eylem kolay Bilgi zordur." der.
8

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 06, 2012
Oy: -1
A.Yürekli: Üzücü
Bir yazarın gördüğü yanlışlıklarla alakalı olarak yaptığı eleştirilere tahammül edemeyen ve açıkçası ne yazdığını, derdinin ne olduğunu anlatmaktan dahi aciz birinin yazdıklarını ne kadar ciddiye alırsınız bilmiyorum. Hocam diyorlar umarım kendisi öğretmen değildir, bu yazdıklarından sonra çocuğumu böyle bir öğretmene emanet edemem, Yüce Atatürk 'ün bahsettiği öğretmen de bu olmasa gerek.
9

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 06, 2012
Oy: -1
serdarturani: Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla....
Mirim yorumunu okuyunca bende hayretlere düştüm. Acaba mirimi bu kadar hayretlere düşüren konu, yanlış, iftira veya kötülük ne diye! Üzerinde tartışılan yazıları daha önce okumama rağmen dönüp tekrar okudum. Yetmedi bir daha okudum. Sonuçta neye hayret ettiğini, şaştığını ve kızdığı hala anlamadım.

Makalelerde bahsedilen konular, bir kurumun sitesinde yayınlanan ve basında yer alan bazı konularda kamuoyunu bilgilendirmeye matuf yazıların aynen kopyaları. Bu sitemde sanki kızım sana diyorum gelinim sen anlamı demek istiyorsun pek çözemedim.

Ortada Tosya (Belediye)Spor’u olumsuz yönde etkileyen bir durum var. Bu olumsuz durumun müsebbipleri; Tosya’da siyasiler, Kastamonu’da bürokrasi. Bunu beşikteki çocuk bilirken, bazılarının bazı sitemleri veya yazıları kendi üzerine alması ve birilerini savunma adına kulağa pek hoş gelmeyen, hatta isimler verilerek geçmişe yönelik aşağılayıcı cümleler kurulması, hiç hoş olmamış. Resmi bir kurumun Web sayfasının ciddiyetini zayıflatmaktan öteye gitmemiş, gitmiyor.

Zira o Web sayfasının diğer bölümlerinde gördüğümüz spor adına yapılmış olumlu gelişmeleri, alt yapı çalışmalarını takdirle izlerken bu ve benzeri çalakalem yazılmış yazılar şık durmuyor.

Bu olumsuz durumun müsebbiplerini şu soruların cevabı gösterecektir kanaatini taşıyorum.

1. Tosya Stadyumu ne zamandan beri virane halde?
2. Stadyumu onarımı için kurum yetkililerinin geçmişteki talepleri neden olumsuz karşılandı?
3. Stadyumun onarımını temin için hangi siyasiler girişimde bulundu?
4. Tosya Belediye Spor ‘un BAL’da mücadele edeceği hangi tarihte belli oldu.
5. Stadyum ihalesinin ödeneği hangi tarihte geldi.
6. Kastamonu bürokrasisi ihaleyi neden daha önce yapmadı?
7. Tosya’nın siyasileri bürokrasiyi harekete geçirmek için ne gibi faaliyet icra ettiler?
8. Mirim sen siyasete mi girdin? ben mi yanlış anlıyorum?
10

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 06, 2012
Oy: +1
AHMET SİRKEOĞLU: AYİNEŞİ İŞTİR KİŞİNİN.LAFA BAKMAYIN ZEKİ HOCAM. http://AYİNEŞİ İŞTİR KİŞİNİN.LAFA BAKMAYIN ZEKİ HOCAM.
Evet, duyumlar üzerine yazılan yazıyı okuyunca hayretlere düştüm.Ne alaka ki ya yanlış bilgilrndirmeyle yazılmış bi yazı,yada gazetecilik manevrasıyla gündemde kalma işi.
İlçede büyük bir onarım işine başlan mış bir stadyumu tenkid etmek kolaydır.Ancak unutulmamalıdırki 1975 lerden beri hala aynı duran bir binanın yapımını tenkid etmek yerine,keşke şu ana dek buralara çivi çakamayan siyasi iradeyi yada görev yapmış spor müdürlerini yazsalardı daha iyi olurdu.
Aldırmayın Zeki Hocam,Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz demi..Siz yinede sizi şimdiye kadar ve şimden sonra tenkid edecek tüm tosyalılara bi güzellik yapın ki onlarada AÇILIŞTA özel davet yollayın.Görünen köy klavuz istemez.Stadyumun adresi belli nasılsa yoldanda görünüyo,tepeden bakıncada.Belki siz yabancısınız ama asla yalnız değilsiniz.Biz Tosyalılarında bakmayın kusuruna.İşimiz bu bizim.İlla tenkid..İlla tenkid...Siz de tanıdınız biraz daha Tosyayı.
Siz devam edin adını bile bilemediğimiz branşlar açmaya,Siz devam edin okullarda ve bünyenizde kurduğunuz takımlarda altyapı gerçeğine gelecek yıllarda adını hatırlatırız inş bir tarih Zeki hoca vardı diye..Moralinizi ve hızınızı kesmeyinn.Aynen devamm YANINIZDAYIZZ..Selam ve Saygılarımla
11

Bildirme
Oy Yukari
Oy Asagi
Şubat 06, 2012
Oy: -1

Yorum yaz
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Kucult | Buyut

busy
 

    
           


                   

 

tosyaghsi klogo ziraatodasi

Alkaliteburada orjinal logowww.alkaliteburada.com